Chytrogród, czyli gra, którą musisz sprawdzić!


Od zawsze w domu z rodziną i poza domem ze znajomymi, chętnie sięgaliśmy po planszówki i inne pudełkowe gry. Chętnie też graliśmy w karty. Z resztą nie mam co pisać tego w czasie przeszłym, bo do tej pory miło spędzamy przy nich czas! A jak jest u Was?

Przyznam szczerze, że zawsze sięgaliśmy po typowe, proste i popularne gry. Planszowo-karciana propozycja od Hexy Studio była dla nas nowością, ale za to jak pozytywną. Jako, że wcześniej nie mieliśmy z takimi grami do czynienia, początki były dosyć trudne. Wystarczyła jednak jedna próbna rozgrywka, aby kolejnego dnia móc zagrać bez instrukcji. Gra rzeczywiście może sprawiać pozory skomplikowanej, aczkolwiek, wspólnymi siłami gra staje się coraz bardziej zrozumiała i wciągająca. 

"Gra blefu, oszustwa i negocjacji, w której szemrane interesy to klucz do zwycięstwa. Zostań przywódcą jednej z pięciu Gildii, wysyłaj swoich popleczników do różnych dzielnic miasta, pozyskuj towary i załatwiaj interesy. Wszystko po to, by zostać najbardziej wpływowym podwładnym księcia Chytrogrodu!"


Witajcie w Chytrogrodzie!
Na początku wybierz swoją gildię:
 • Bractwo Ahoj!
 • Gildia Królewskich Kupców
 • Gang Czerwonych Oprychów
 • Zakon Świętego Midasa
 • Uniwersytet Chytrogrodu


Wymagania:
 • Można grać od 3 do 5 osób.
 • Wiek: +10
 • Czas rozgrywki: 45-60 min.

Jak zacząć?
Zorganizuj czas z przyjaciółmi bądź rodziną. Naszykuj wygodne miejsce do rozgrywki. Ja wybrałam rozłożoną kanapę w domu i piknik na dworze. Rozkładamy planszę i szykujemy karty wraz z towarami, żetonami i pionkami zgodnie z instrukcją.


Mając już instrukcję przed sobą, z pewnością sobie poradzicie! Dajcie się wciągnąć w tę wspaniałą przygodę!

Dlaczego właśnie ta gra?
W Chytrogrodzie zasady są inne. Masz być cwany i chytry. Musisz zgarnąć jak najwięcej łupów podstępem i sprytem. Choć gra może wydawać się dla niektórych okrutna, ona po prostu ma swój oryginalny klimat, który tworzy w graczach wiele emocji, a przede wszystkim oferuje udaną rozrywkę.


Gra "Chytrogród" będzie sprzedawana również za granicą, stąd nazwa "Slyville" na moim pudełku.

Na stronie zagramw.to twórcy zebrali już wystarczającą sumę pieniędzy, aby wydać grę, aczkolwiek dalej jest możliwość wsparcia ich w jej rozwoju. Obecnie zebrali 32 tysiące, a już przy 33 do gry zostaną dodane 4 dodatkowe dekrety księcia. Przewidywane się też inne dodatki, warto spojrzeć w zakładkę "cele projektu".

Wspierający zyskują:
 • -46zł zniżki na tę grę;
 • 3 dodatkowe elementy, których nie można dostać nigdzie indziej;
 • gra pojawi się u was o 14 dni szybciej niż w hurtowniach i sklepach.

Jeśli mi nie udało się Ciebie przekonać, to koniecznie odsłuchaj tej piosenki!

Komentarze

Copyright © Dollka Blog