Lucerna, Szwajcaria

W ostatnim czasie miałam przyjemność odwiedzić jedno z najpiękniejszych miast w Szwajcarii - Lucernę. Ta urokliwa miejscowość, która leży na zachodnim brzegu Jeziora Czterech Kantonów, oczarowała mnie swoim zabytkowym urokiem, malowniczymi krajobrazami i niezwykłym klimatem. Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi wrażeniami i zdjęciami, które uchwyciły chwile spędzone w tym magicznym miejscu.

Naszym głównym celem był przepiękny most przy kaplicy (Kapellbrücke), który jest najstarszym drewnianym mostem w Europie. Znajduje się nad rzeką Reuss, która przepływa przez Lucernę. Zdecydowanie można nazwać go symbolem tego miasta. Jego wyjątkowe zakrzywienie i przepiękne malowidła naprawdę robią wrażenie. Podczas naszego spaceru spotkaliśmy nawet artystkę, która go malowała. 🖌️ Jego historia sięga setek lat wstecz i choć nie znamy dokładnej daty, to szacuje się, że był to ok. 1356 rok (na podstawie badań dendrochronologicznych). To doskonałe miejsce, aby podziwiać panoramę miasta, jezioro i góry.Zawsze będę doceniać te cudowne górzyste tereny! ...a widok zbiorników wodnych i gór w jednym miejscu jak dla mnie jest niezastąpiony, natura jest niesamowita! Ponieważ wycieczka nie miała być długa, stwierdziliśmy, że przejdziemy się jeszcze trochę w wzdłuż rzeki, a na koniec zamówimy coś do jedzenia. Tak też zrobiliśmy. Dotarliśmy tym sposobem do jazu kozłowo-iglicowy (Nadelwehr), który jest ciekawą konstrukcją do regulacji wody i ochrony przed powodzią. Choć na inżynierii się nie znam, to i tak zrobiło to na mnie wrażenie. Siła z jaką woda wypływała dalej była naprawdę duża, a fale układały się tak przyjemnie dla oka, warto zobaczyć na własne oczy.


Chwilę później znaleźliśmy się przy drugim zabytkowym moście - Spreuerbrücke. Jednym z jego najbardziej charakterystycznych elementów są łączone dachy, na których umieszczono serię malowideł przedstawiających sceny ze Śmiercią jako głównym motywem. Oryginalnie było ich 67, ale obecnie zachowało się 45 z nich. Malowidła przedstawiają postacie różnych osób, które tańczą ze Śmiercią, symbolizując nieuchronny upływ czasu i przemijanie życia. 


Słyszeliście o Lucernie?

Komentarze

 1. Dziękuję bardzo za wspaniałą fotorelację.

  OdpowiedzUsuń
 2. WOW!! Zdjęcia zrobiły na mnie spore wrażenie! Nie sądziłam, że miasto jest aż tak ładne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele osób twierdzi, że Lucerna jest najładniejszym miastem Szwajcarii. ;)

   Usuń
 3. Witam Cię cieplutko 🙋‍♂️

  Wspaniale, że miałaś okazję odwiedzić tą piękną malowniczą miejscowość Szwajcarii. Wspaniałe miejsce i widoki. Fajnie, że miałaś pozytywne uczucia i doświadczenia przebywając w tym wspaniałym mieście. Szwajcaria, jak i inne kraje niemieckojęzyczne są przepiękne i wspaniałe, także o fantastycznych kuchniach regionalnych.

  Pozdrawiam Cię z całego serca 🤗😘🧡
  Patryk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co Szwajcaria jest dla mnie najpiękniejszym miejscem jakiem odwiedziłam. <3

   Usuń
 4. Pięknie tam! Szwajcaria to jedno z moich marzeń podróżniczych... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ojeju ale bajkowo tam! Muszę kiedyś pojechać:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne miasto. Mosty robią wrażenie. Świetna fotorelacja.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mosty są naprawdę przepiękne z zewnątrz i wewnątrz. :)

   Usuń
 7. Wspaniałe, malownicze miasto. Miło Was poznać. 😉 Dziękuję, że mogłam z Wami podróżować. Chętnie zabiorę się z Wami gdzieś jeszcze. W Szwajcarii byłam raz, w Genewie. Pozdrawiam, miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My byliśmy bardzo blisko Genewy, ale ostatecznie zabrakło czasu, może kiedyś. :)

   Usuń
 8. Nigdy o tym miejscu nie słyszałam, jednak Szwajcaria sama w sobie jest na prawdę piękna, więc gdziekolwiek bym się tam wybrała zapewne byłoby pięknie :) Zwiedziłaś piękne miejsce, dziękuję że podzieliłaś się nim z nami, no i czekam na więcej! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, tutaj nawet pójście do supermarketu jest ekscytujące. :P

   Usuń
 9. Ciekawe miejsce i piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 10. Miejsce przepiękne, most robi wrażenie- niestety, wcześniej nie słyszałam o tej miejscowości.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie już zawsze będzie się to miasto miło kojarzyć. :)

   Usuń
 11. Nie słyszałam o tym miejscu, ale muszę przyznać, że przepięknie tam jest :D
  Świetna fotorelacja :D Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak tam pięknie! Z chęcią bym odwiedziła to miejsce. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ależ tam pięknie, most jest faktycznie bardzo ciekawym obiektem, ale również te kamienice w tle zachwycają. Świetna fotorelacja:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ślicznie tam, nie byłam nigdy w Szwajcarii 😊

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale tam pięknie! Pierwszy raz słyszę o tym mieście, choć nie ukrywam że Szwajcaria jest mi kompletnie nie znana. Byłam jedynie w Genewie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważyłam, że Genewa jest często wymieniana pod moimi wpisami ze Szwajcarii. Ja mało zwiedziłam francuskiej szwajcarii.

   Usuń
 16. piekne zdjecia, swietne miejsce

  OdpowiedzUsuń
 17. Rzeczywiście bardzo piękne miasto.
  Pozdrawiam i zapraszam na nowy post :) jusinx.blogspot.com.

  OdpowiedzUsuń
 18. Piękna miejscowość. Bardzo lubię takie miejsca w którym jest woda, jeziora, rzeki i strumyki. Słabość mam do fontann. Lucerna jest ładna i nie słyszałam o niej. Nie damy rady zwiedzić całego świata :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...i tutaj jeszcze góry w tle, wszystko w komplecie. :D Ach to ostatnie zdanie chciałabym aby jednak było nieprawdziwe. :D

   Usuń
 19. Witam serdecznie ♡
  Pięknie... Szwajcarię znam tylko ze zdjęć, ale to piękny zakątek świata i mam nadzieję, że kiedyś go odwiedzę (zwarzywszy na to, że mam tam rodzinę ale zawsze jakoś mi nie po drodze do wyjazduxD) Cudowna relacja, twoje zdjęcia zachwycają :) Miło było poznać tak śliczne miasto :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że kiedyś uda się zorganizować podróż do rodziny i przy okazji poznać Szwajcarię. ;)

   Usuń
 20. Przepiękne zdjęcia!

  Właśnie oglądałam odcinek Grand Tour, w którym odwiedzili Lucernę. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i obserwację! ♥ Zawsze zaglądam do osób komentujących i również zostawiam coś po sobie. ;)

Nie wchodzę na blogi, które zostawiają spam bez słowa o poście.

Odpowiadam na Wasze komentarze, więc zachęcam do wspólnych dyskusji. 😉

Copyright © Dollka Blog