Blausee, Szwajcaria

 Witajcie kochani w kolejnym podróżniczym poście. Szwajcaria cały czas mnie zaskakuje, tym razem pragnę podzielić się urokliwym jeziorkiem, jakim jest Blausee w kantonie Bern. Zachwyca, jak sama nazwa wskazuje, swoim niebieskim kolorem wody i otaczającymi go pięknymi górami. Woda jest niezwykle przejrzysta, a jej niezwykły kolor jest spowodowany zawartością mikroskopijnych cząstek gliny w jeziorze. Blausee słynie z bogactwa ryb, które również pięknie prezentują się w wodzie, można śmiało je poobserwować. Jest to bardzo popularny punkt dla turystów. Oprócz samego jeziora, otaczające Blausee góry, lasy i górskie łąki stanowią doskonałe miejsce do obserwacji przyrody. Można poobserwować i pogłaskać tu nawet alpaki. ❤️

Lokalna legenda: Istnieje lokalna legenda, która mówi o tym, że Blausee zostało utworzone z łez miłości. Według tej opowieści, piękna dziewczyna zakochała się w pasterzu, ale została oddzielona od niego i płakała tak bardzo, że jej łzy stworzyły to jezioro.


Czy to miejsce nie jest magiczne? 
Zapiszecie je na listę "do zwiedzenia"? :D

Komentarze

 1. Piękne miejsce. Dziękuję za wspaniałą fotorelację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, ale tam jest pięknie. Chętnie zobaczyłabym to miejsce na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Cię serdecznie 🤗

  Dziękuję Ci za to, że podzieliłaś się z nami zdjęciami z miejsca, w którym miałaś okazję być w Szwajcarii, czyli z Blausee. Z pewnością takie miejsce pojawiłoby się u mnie na liście miejsc do odwiedzenia z racji z tego, że bardzo podobają mi się kraje niemieckojęzyczne, a w szczególności kuchnie narodowe i regionalne z tychże krajów. Przepiękne miejsce, wart odwiedzenia 👍😊

  Pozdrawiam Cię cieplutko i od serducha 🤗🙋‍♂️🧡
  Patryk

  OdpowiedzUsuń
 4. Naprawdę zachwycające miejsce! Dopiero co zobaczyłam, jak Ty pięknie rysujesz. Podziwiam talent. Życzę wielu pięknych podróży i inspiracji do tworzenia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę zachwycające miejsce! Dopiero co zobaczyłam, jak Ty pięknie rysujesz. Podziwiam talent. Życzę wielu pięknych podróży i inspiracji do tworzenia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Magiczne! Zdecydowanie. Świetny post. Zapisuję na listę "do zwiedzenia"! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Incredible collection of beauty photographs made in this wonderful natural área.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow beautiful captures.
  https://www.melodyjacob.com/2023/09/how-to-style-uoozee-loose-wide-leg-pant-and-off-the-shoulder-blouse.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne miejsce, piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i obserwację! ♥ Zawsze zaglądam do osób komentujących i również zostawiam coś po sobie. ;)

Nie wchodzę na blogi, które zostawiają spam bez słowa o poście.

Copyright © Dollka Blog